Destek Hizmetleri
0216 553 67 03

İnstagram Popüler Uygulamasına Veda Ediyor!

Günümüzde dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan İnstagram, mesajlaşma uygulaması İnstagram Direct´i kapatma kararı aldı.
 
İnstagramın yan uygulaması olan İnstagram Direct´in bugün başlamak üzere 1 ay içerisinde kapatıması planlanıyor. İnstagram Direkt, kullanıcılara diğer kullanıcılar ile mesajlaşma olanağı sunuyor. İntagram, Direkt mesaj özelliğinin daha fazla kullanılması adına Direct uygulamasını tanıtmıştı ancak kullanıcılar bu özelliğe İnstagram uygulaması üzerindende erişebiliyorlar. Bu sebeple İnstagram Direct uygulaması beklenen popülerliği yakalayamadı.
 
İnstagram bugün kullanıcılarına sunduğu Direct uygulamasını kapatacağını duyurdu. Bunun yerine kullanıcılar İnstagram uygulaması üzerinden mesajlaşmaya devam edecekler. İnstagram yaptığı duyuruda İnstagram Direct üzerinde bulunan konuşmaların, direkt olarak İnstagram uygulamasına aktarılacağını bildirdi.
 

Daha önce Facebook içinde ayrı bir mesajlaşma uygulaması sunan şirket, beklenen etkiyi göremeyince Facebook üzerinden mesajlaşmayı kaldırarak Facebook Messenger uygulamasını zorunlu hale getirmişti ve halen o şekilde kullanılmaya devam ediyor. Messenger uygulamasını indirmeyen kullanıcılar uygulama üzerinden mesajlarını alamıyorlar. Şirket bu kez İnstagram için aynı politikayı sürdürmeyip uygulamayı kullanımdan kaldırma karar aldı.